Logo Miasta i Gminy Osiek

13. Gala Programu „Działaj Lokalnie”, podsumowująca kolejną edycję działań realizowanych na rzecz rozwoju społeczności lokalnych.

20 lutego w Szydłowie odbyła się 13. Gala Programu „Działaj Lokalnie”, podsumowująca kolejną edycję działań realizowanych na rzecz rozwoju społeczności lokalnych.

Gmina Osiek, jako partner programu, wspiera oddolne inicjatywy społeczne, umożliwiając mieszkańcom realizację pomysłów odpowiadających na potrzeby lokalnej społeczności.

W ramach programu „Działaj Lokalnie” swoje inicjatywy zrealizowały:
- Fundacja „Wystarczy Chcieć” – projekt „Eko-Przyszłość – Ekoaktywni w Naszej Gminie”
- Stowarzyszenie „Osieczanie”- Bohaterowie września 1939 - inscenizacja Bitwy o Osiek oraz inscenizacja „Hubal” - ostatni żołnierz września 1939.
- Koło Gospodyń Wiejskich „Dorzeczanie” w Szwagrowie – projekt „Ocalić od zapomnienia – życie codzienne naszych babć i dziadków”

Burmistrz Miasta i Gminy Osiek Magdalena Marynowska, Zastępca Burmistrza Joanna Walczak  oraz Skarbnik Gminy Małgorzata Oleszek pogratulowały organizacjom z Gminy Osiek realizacji ich projektów, podkreślając znaczenie aktywności społecznej i zaangażowania mieszkańców w rozwój lokalnej wspólnoty.

W gali uczestniczyli również przedstawiciele samorządów z powiatu staszowskiego: Jacek Benedykt Nowak – Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec, Andrzej Tuz – Burmistrz Miasta i Gminy Szydłów, Marcin Adamczyk – Burmistrz Miasta i Gminy Bogoria, a w imieniu Wójta Gminy Rytwiany Przemysław Broziński – Robert Wyrazik.

Rolę Ośrodka Działaj Lokalnie w powiecie staszowskim niezmiennie pełni Fundacja Aktywizacji i Rozwoju w Osieku, która od 13 lat wspiera rozwój lokalnych inicjatyw oraz integrację mieszkańców.

Serdecznie gratulujemy wszystkim realizatorom projektów zaangażowania, kreatywności i pracy na rzecz naszej lokalnej społeczności.

Galeria zdjęć

Uczestnicy gali Działaj Lokalnie wśród nich Burmistrz Miasta i Gminy Osiek Magdalena Marynowska, Burmistrz Miasta i Gminy Połaniec Jacek Nowak, Burmistrz Miasta i Gminy Szydłów Andrzej Tuz, Burmistrz Miasta i Gminy Bogoria Marcin Adamczyk. Statuetki dla grantobiorców programu Działaj Lokalnie Występ harcerzy z X Szydłowskiej Drużyny Harcerskiej im. Króla Kazimierza Wielkiego Od lewej Skarbnik Miasta i Gminy Osiek Małgorzata Oleszek, Zastępca Joanna Walczak, Burmistrz Magdalena Marynowska. Wręczenie podziękowań dla władz Gminy Osiek za partnerstwo w programie Działaj Lokalnie. Koło Gospodyń Wiejskich Dorzeczanie ze Szwagrowa grantobiorcy programu Działaj Lokalnie z Gminy Osiek. Fundacja "Wystarczy Chcieć" z Gminy Osiek podczas Gali podsumowującej 13. edycję programu Działaj Lokalnie. Koło Gospodyń Wiejskich Dorzeczanie ze Szwagrowa grantobiorcy programu Działaj Lokalnie z Gminy Osiek. Paweł Krakowiak reprezentujący Stowarzyszenie Osieczanie, projekt inscenizacji Bitwy o Osiek. Od lewej zastępca Burmistrza Joanna Walczak, skarbnik Małgorzata Oleszek, prezes Fundacji Farma Natalia Borkowska, koordynator programu Działaj Lokalnie Elżbieta Okoń, Burmistrz Magdalena Marynowska.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności