Absolutorium Burmistrza za 2025 rok
24 czerwca 2026 roku odbyła się jedna z najważniejszych sesji Rady Miejskiej w Osieku. Podczas obrad Burmistrz Miasta i Gminy Osiek Magdalena Marynowska otrzymała zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium za wykonanie budżetu za 2025 rok.
Po zapoznaniu się ze sprawozdaniem finansowym, które uzyskało pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej, radni jednogłośnie podjęli uchwałę o udzieleniu Burmistrz Magdalenie Marynowskiej absolutorium. Decyzja ta potwierdziła prawidłową, skuteczną i odpowiedzialną realizację budżetu gminy w minionym roku. Jednogłośne udzielenie wotum zaufania i absolutorium stanowi wyraz uznania dla działań podejmowanych przez władze samorządowe oraz potwierdzenie poparcia dla kierunku rozwoju Miasta i Gminy Osiek.
Burmistrz Magdalena Marynowska podziękowała radnym za poparcie oraz wyraziła słowa uznania dla pracowników Urzędu Miasta i Gminy Osiek, a także jednostek organizacyjnych gminy za ich codzienną pracę i zaangażowanie. Zaznaczyła, że osiągnięte rezultaty są efektem wspólnego wysiłku wielu osób, a otrzymane wotum zaufania i absolutorium stanowią motywację do dalszej pracy nad rozwojem Gminy Osiek.
