Logo Miasta i Gminy Osiek

Uroczyste obchody Dnia Strażaka w Gminie Osiek

24 maja 2026 r. odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka w Gminie Osiek. Wydarzenie było okazją do wyrażenia wdzięczności strażakom za ich codzienną służbę, poświęcenie oraz gotowość do niesienia pomocy mieszkańcom lokalnej społeczności.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Osieku. Liturgii przewodniczył ks. kan. Paweł Bielecki – proboszcz parafii w Osieku.

W nabożeństwie uczestniczyły poczty sztandarowe jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Miasta i Gminy Osiek, druhowie i druhny OSP, a także zaproszeni goście. Wśród obecnych znaleźli się Burmistrz Miasta i Gminy Osiek Magdalena Marynowska, Zastępca Burmistrza Joanna Walczak, Skarbnik Małgorzata Oleszek oraz radni Rady Miejskiej.

Druga część obchodów odbyła się w Suchowoli. Podczas uroczystości rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie st. kpt. Daniel Gil  złożył list gratulacyjny od Komendanta Powiatowego PSP w Staszowie mł. bryg. Michała Żala na ręce Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Osieku – dh Henryka Stawiarza. 

Burmistrz Miasta i Gminy Osiek Magdalena Marynowska podziękowała wszystkim strażakom za ich oddaną służbę, poświęcenie oraz gotowość do niesienia pomocy mieszkańcom.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich strażaków za ich trud, odwagę oraz bezinteresowną służbę na rzecz lokalnej społeczności. Państwa zaangażowanie i gotowość do działania zasługują na najwyższy szacunek i uznanie.

Galeria zdjęć

Strażacy niosący sztandary jednostek z terenu gminy Osiek wchodzą do kościoła. Msza święta w kościele w intencji strażaków. Strażacy z gminy osiek podczas obchodów dnia strażaka. Strażacy z gminy osiek podczas obchodów dnia strażaka w Suchowoli. Burmistrz Miasta i Gminy Osiek Magdalena Marynowska składa życzenia strażakom z Gminy Osiek. Mł. bryg.  Grzegorz Stawiarz przekazuje list gratulacyjny na ręce prezesa dh. Henryka Stawiarza.  Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Osieku – dh Henryk Stawiarz składa życzenia strażakom.   Prezes zarządu OSP Suchowola składa życzenia dla strażaków. Zastępca Burmistrza Joanna Walczak składająca życzenia strażakom z okazji Dnia Strażaka.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności