Logo Miasta i Gminy Osiek

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze w Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku

W dniu 7 stycznia 2026 roku w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, podsumowujące działalność jednostki w ostatniej kadencji oraz wyznaczające plany na kolejne lata. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, służb pożarniczych, organizacji strażackich, a także druhny, druhowie oraz mieszkańcy Miasta i Gminy Osiek.

Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Osiek Magdalena Marynowska, Starosta Staszowski Romuald Zgrzywa, Przewodnicząca Rady Powiatu Jolanta Wójtowicz, Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Paweł Krakowiak, sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Staszowie dh Mieczysław Madej, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Osieku dh Henryk Stawiarz, Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Grzegorz Rajca, Komendant Powiatowy PSP w Staszowie mł. bryg. Michał Żal, a także radni samorządowi, proboszcz parafii w Osieku ks. kan. Paweł Bielecki oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Podczas zebrania przedstawiono sprawozdania z działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku za minioną kadencję, omówiono bieżące sprawy organizacyjne oraz plany dalszego funkcjonowania jednostki. Wyrażono również podziękowania dla wszystkich druhen i druhów za ich ofiarną służbę, gotowość do niesienia pomocy oraz zaangażowanie w zapewnianie bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Kolejnym ważnym punktem spotkania były wybory nowych władz OSP Osiek. W wyniku głosowania wybrano Zarząd jednostki, który ukonstytuował się w następującym składzie:
Prezes – Tomasz Mysłek,
Wiceprezes – Naczelnik – Grzegorz Ryński,
Zastępca Naczelnika – Sławomir Suliborski,
Sekretarz – Norbert Strojnowski,
Skarbnik – Dariusz Dziuba,
Gospodarz – Sylweriusz Ziejewski,
Członek Zarządu – Damian Dybus.

Powołano również Komisję Rewizyjną w składzie: Przewodniczący – Dariusz Franciszek Sławiński, Sekretarz – Leszek Suliborski oraz Członek – Andrzej Strojnowski.

Za działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku została nadana godność członka honorowego druhowi Wacławowi Adamowi Słodkowskiemu – wieloletniemu prezesowi OSP Osiek.

Galeria zdjęć

Wypowiedź Burmistrz Miasta i Gminy Osiek Magdaleny Marynowskiej podczas walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego w OSP Osiek. Wypowiedź Burmistrz Miasta i Gminy Osiek Magdaleny Marynowskiej podczas walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego w OSP Osiek. Wypowiedź nowo wybranego Prezesa zarządu OSP Osiek Tomasza Mysłka podczas walnego zebrania sprawozdawczo-wyborczego w OSP Osiek. Głosowanie podczas walnego zebrania w OSP Osiek. Prezentacja przygotowana z działalności OSP Osiek podczas walnego zabrania. Od lewej Starosta staszowski Romuald Zgrzywa, Przewodnicząca Rady Powiatu Jolanta Wójtowicz, Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Paweł Krakowiak, Były Prezes Zarządu OSP Osiek Wacław Słodkowski Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze w Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku - 7 Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze w Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku - 8
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności