Logo Miasta i Gminy Osiek

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze w Szwagrowie

W dniu 28 lutego 2026 roku w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szwagrowie odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, podsumowujące działalność jednostki w minionej kadencji oraz wyznaczające kierunki dalszego rozwoju.

W zebraniu uczestniczyli m.in.: Burmistrz Miasta i Gminy Osiek Magdalena Marynowska, Zastępca Joanna Walczak, Skarbnik Małgorzata Oleszek, Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Staszowie – dh Mieczysław Madej, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Osieku – dh Henryk Stawiarz, Komendant Miejsko-Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Osieku – dh Tomasz Myslek, Radny powiatowy Zbigniew Wiącek, Proboszcz parafii pw. Jezusa Miłosiernego w Szwagrowie ks. Grzegorz Polak.

Podczas zebrania przedstawiono sprawozdania z działalności OSP Szwagrów za minioną kadencję, omówiono bieżące sprawy organizacyjne oraz podziękowano druhom za zaangażowanie i służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Następnie przeprowadzono wybory nowych władz jednostki.

W wyniku głosowania wybrano nowy Zarząd OSP Szwagrów, który ukonstytuował się w następującym składzie:
Prezes - Zbigniew Marek Żyła
Zastępca prezesa - Dawid Mateusz Cebula
Naczelnik - Artur Marek Piekarski
Zastępca naczelnika - Robert Kabata
Sekretarz - Adrian Kabata
Skarbnik - Maciej Stanisław Rendziński
Gospodarz - Grzegorz Sylwester Cebula

Powołano również Komisję Rewizyjną w składzie:
Przewodniczący – Jerzy Edward Wiatr
Sekretarz – Kamil Tomasz Milewczyk
Członek – Piotr Baran

Na delegatów na Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP wybrani zostali:
Zbigniew Marek Żyła
Maciej Stanisław Rendziński
Robert Kabata

Na przedstawiciela do Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP wybrano druha Zbigniewa Marka Żyłę.

Galeria zdjęć

Burmistrz Miasta i Gminy Osiek Magdalena Marynowska kieruje słowa do druhów straży pożarnej w Szwagrowie podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego. Druhowie OSP Szwagrów podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego. Druh OSP Szwagrów prowadzący zebranie sprawozdawczo-wyborcze w Szwagrowie. Skarbnik gminy Osiek Małgorzata Oleszek kierująca swoje słowa do druhów z OSP Szwagrów podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego. Zastępca Burmistrza Joanna Walczak kierująca swoje słowa do druhów z OSP Szwagrów podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego. Druhowie siedzący przy stole podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego w OSP Szwagrów. Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Osieku – dh Henryk Stawiarz podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego w Szwagrowie. Druhowie OSP Szwagrów podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego. Głosowanie na walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym w OSP Szwagrów.
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności