Akcja „Enea Eko Projekty – Środowiskowo Odpowiedzialni”

🐟🌿 W dniu dzisiejszym (20.05.) po raz czwarty odbyła się akcja „Enea Eko Projekty – Środowiskowo Odpowiedzialni” 🐟🌿
W akcji zarybiania uczestniczyli przedstawiciele Polskiego Związku Wędkarskiego Tarnobrzeg, Gospodarstwa Rybackiego Rytwiany, Wód Polskich oraz Koła Wędkarskiego nr 32 przy Elektrowni w Połańcu, którzy fachowo przeprowadzili zarybianie. Natomiast Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu wraz z pracownikami Enei zorganizowało stoika dydaktyczne.

W wydarzeniu udział wzięło około 200 uczniów ze szkół podstawowych z Połańca, Borowej i Ossali. Naszą gminę reprezentowali także przedstawiciele samorządu: Burmistrz Miasta i Gminy Osiek, Magdalena Marynowska wraz z radnymi – Piotrem Baranem i Łukaszem Kicińskim.
Akcja zarybiania Wisły to projekt edukacyjno-ekologiczny skierowany głównie dla młodych ludzi, którzy mają okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zoologii i przyrody oraz dowiedzieć się, jak korzystać z Wisły w sposób odpowiedzialny i zrównoważony.

Burmistrz Miasta i Gminy Osiek, Magdalena Marynowska powiedziała: „Bardzo cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tej jakże pożytecznej akcji, która przyczynia się do poprawy bioróżnorodności w rzece. Dodawanie ryb do Wisły przyczynia się do odbudowy populacji zagrożonych gatunków i wpływa na ekosystem wodny. Ponadto, zarybianie może wspierać gospodarkę rybacką, przyciągać turystów oraz edukować społeczność, zwłaszcza najmłodsze pokolenie na temat ochrony środowiska i zrównoważonego wykorzystania zasobów wodnych”.