Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Gminy Osiek

 

P1 P2 P3

Gmina Osiek otrzymała grant w wysokości 83 980, 00 zł w ramach projektu „Dostępny wirtu@alny świat – szkolenia komputerowe dla mieszkańców województwa małopolskiego i świętokrzyskiego” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe Kompetencje społeczeństwa, działania 3.1. : Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych na realizację projektu grantowego pn. „Rozwój kompetencji cyfrowych mieszkańców Gminy Osiek”.

Koszt dofinansowania na realizację projektu to 83 980, 00 zł i stanowi 100 % kwoty wydatków kwalifikowanych Projektu.

 

W ramach projektu grantowego odbędą się szkolenia komputerowe w 7 modułach tematycznych w okresie: 10 stycznia 2020 r. do 30. maja 2020 r.

Projekt zakłada przeszkolenie minimum 150 osób w wieku powyżej 25 roku życia.

Szkolenia będą przeprowadzane w małych 10 osobowych grupach, na komputerach przenośnych zakupionych w ramach projektu.

Już dziś zapraszamy do zapisów na szkolenia.

Osoby zainteresowane szkoleniami zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod nr. 15 867 12 03 wew. 122 lub osobiście do Urzędu Miasta i Gminy w Osieku, pokój nr 210.

 

 

Moduły tematyczne do wyboru dla uczestników szkoleń:

  1. Rodzic w internecie”

Rodzic/opiekun pozna źródła wartościowych treści dla dzieci, zrozumie jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku w sieci, jak również nauczy się korzystać z podstawowych usług e-administracji dedykowanych rodzinom, takich jak: założenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny i wielu innych.

 

  1. Mój biznes w sieci”

Moduł przeznaczony jest przede wszystkim dla przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu. Uczestnik nauczy się jak podnieść skuteczność działania w ramach poszczególnych funkcji biznesowych (komunikacja, marketing, zaopatrzenie, finanse itp.). Pozna dedykowane dla biznesu usługi e-administracji.

 

  1. Moje finanse i transakcje w sieci”

Moduł przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu (zarządzanie kontem bankowym, dokonywanie płatności, realizowanie zakupów, rezerwowanie podróży, płacenie podatków itp.

 

  1. Działam w sieciach społecznościowych”

Uczestnicy na szkoleniu nauczą się bezpiecznie poruszać w świecie sieci społecznościowych, wyszukiwać treści związanych z rozwojem zainteresowań, prowadzić wideorozmowy, transmisji internetowych, prowadzić profile na Facebooku, YouTube, Twitterze, Instagramie itp. Ponadto nauczą się wykorzystywać ePUAP i profil zaufany.

 

  1. Tworzę własną stronę internetową (blog)”

Moduł przeznaczony jest dla osób, które chciałyby założyć własną stronę internetową lub blog. Uczestniczy szkolenia nauczą się jak założyć i zarządzać własną stroną/blogiem, dodawać własne treści (słowne, graficzne, muzyczne, filmowe), a także ochraniać je na gruncie prawa autorskiego.

 

  1. Rolnik w sieci”

Moduł przeznaczony jest przede wszystkim dla rolników. Rolnicy nauczą się gdzie pozyskiwać informacje, jak regulować swoje rachunki, zapoznają się z najpopularniejszymi portalami rolniczymi. Nauczą się też wykorzystywać ePUAP, profil zaufany, Geoportal, KRUS online, ARiMR itp.

 

  1. Kultura w sieci”

Moduł przeznaczony jest do wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, gdzie w internecie szukać ciekawych i przydatnych materiałów szeroko pojętej kultury z legalnych źródeł oraz jak je wykorzystywać. Uczestniczy szkolenia poznają ogólnopolskie portale prezentujące dorobek polskiej kultury. Poznają też podstawy prawa autorskiego. Dowiedzą się również, jak odtworzyć historię własnej rodziny i jak stworzyć drzewo genealogiczne.

P1 P2 P3

Comments are closed.