W dniu 7. września w parku miejskim odbyła się kolejna edycja Akcji Narodowego Czytania. W tym roku uczestnicy mieli okazję wspólnie czytać „Kordiana” Juliusza Słowackiego

Organizatorami lokalnej edycji były Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Osieku oraz Dyskusyjny Klub Książki w Osieku. Przybyłych gości i widzów przywitały dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki w Osieku Edyta Mysłek i moderator Dyskusyjny Klub Książki w Osieku Katarzyna Kunowska.
Ważnym elementem tegorocznej edycji był program artystyczny zaprezentowany przez młodzież z Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Osieku, których opiekunkami merytorycznymi były Panie Agnieszka Kasprzyk i Anna Bugaj. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać fragmentów dramatu w interpretacji uczniów, co stworzyło niepowtarzalną atmosferę i pozwoliło na głębsze zrozumienie dzieła Słowackiego.
“Kordiana” Juliusza Słowackiego na osieckim rynku czytali:
Burmistrz Miasta i Gminy Osiek Magdalena Marynowska, Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Osiek Joanna Walczak, Skarbnik Miasta i Gminy Osiek Hanna Rzepka, Radne Rady Miejskiej w Osieku: Anna Zioło-Olszowa i Agata Mysłek, dyrektor Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Osieku Elżbieta Okoń, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Heleny i Józefa Świątyńskich w Ossali Ewa Buda, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Suchowoli Małgorzata Borkowska, kierownik Ośrodek Pomocy Społecznej w Osieku Magdalena Wilk, członkinie Dyskusyjny Klub Książki w Osieku: Justyna Gregorowicz, Grażyna Malczyk, Katarzyna Wielgus, Maryla Bukowska, przewodniczący zarządu Miasta Osiek Andrzej Król, nauczyciele z Suchowoli i Osieka: Joanna Tomczak, Aleksandra Mysłek, Wioletta Bednarska, Ewa Kruszewska, bibliotekarze – Grażyna Sławińska i Edyta Abram, a także Małgorzata Abram i Alicja Obara.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wyjątkowego dnia i już dziś zapraszamy na Narodowe Czytanie w następnym roku, kiedy to lekturą będą utwory Jana Kochanowskiego.

« z 2 »