Wstępne deklaracje udziału w projekcie dotyczącym budowy magazynów energii elektrycznej

Gmina Osiek zamierza ubiegać się o dofinansowanie w ramach Działania 2.3 Zielona energia – dotacje Priorytetu 2 Fundusze Europejskie dla środowiska programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027 – typ projektów: Magazyny energii na potrzeby istniejących instalacji OZE – projekty parasolowe

Wstępną deklaracje należy złożyć w terminie do dnia 18.10.2024 r. w wersji papierowej  w Urzędzie Miasta i Gminy w Osieku w godzinach pracy Urzędu lub przesłać na adres: Gmina Osiek, ul. Rynek 1, 28-221 Osiek.

Deklaracje zostały przekazane sołtysom Miasta i Gminy Osiek, dostępne są również w pokoju 207 Urzędu Miasta i Gminy w Osieku.

Do projektu mogą się zgłosić właściciele budynków jednorodzinnych posiadający instalację fotowoltaiczną. W ramach naboru możliwe będzie uzyskanie dofinansowania 85% wydatków kwalifikowalnych.

Rozbudowana o magazyn energii instalacja przez cały okres realizacji projektu i jego trwałości wykorzystywana będzie wyłącznie na potrzeby bytowe gospodarstwa domowego (nie związana z prowadzeniem działalności gospodarczej i rolniczej), w którym zostaną one zamontowane.

Niniejsza deklaracja ma na celu określenie zainteresowania uczestnictwem mieszkańców w projekcie, a jej złożenie nie jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o przyznanie dofinansowania czy też z przyznaniem dofinansowania.

Po wstępnym rozeznaniu potrzeb mieszkańców, Gmina Osiek zdecyduje o złożeniu wniosku oraz podejmie dalsze kroki, które umożliwią przygotowanie wniosku aplikacyjnego.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy na spotkanie informacyjne, podczas którego przekazane zostaną szczegóły projektu.

Spotkanie odbędzie się: 23.10.2024r. o godz. 19.00 w Remizie OSP Osiek

dokument do pobraniaDeklaracja magazyny energii