Podpisano umowy na termomodernizację budynków użyteczności publicznej na terenie Miasta i Gminy Osiek

W dniu dzisiejszym (16.07.2024 roku) w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Osieku podpisano umowy na następujące zadania:

Część nr 1 – Termomodernizacja 3 budynków użyteczności publicznej.
Zakres umowy:
1) Budynek Miejsko – Gminnego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Osiek,
ul. Wolności 18, 28-221 Osiek.
W ramach inwestycji mają zostać wymienione drzwi zewnętrzne i okna w budynku, ocieplone ściany zewnętrzne oraz ocieplony strop poddasza. Założono kompleksową modernizację systemu c.o. wraz z wymianą źródła ciepła oraz modernizację instalacji ciepłej wody użytkowej. Ponadto zakres inwestycji obejmuje wymianę opraw oświetleniowych. Zakłada się montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby eksploatacyjne obiektu.
2) Budynek Publicznej Szkoły Podstawowej im. Heleny i Józefa Świątyńskich w Ossali, Ossala 26A, 28-221 Osiek.
W ramach inwestycji mają zostać wymienione drzwi zewnętrzne i okna w budynku, ocieplone ściany zewnętrzne, docieplony dach sali gimnastycznej oraz ocieplony strop poddasza. Założono kompleksową modernizację systemu c.o. wraz z wymianą źródła ciepła. Ponadto zakres inwestycji obejmuje wymianę opraw oświetleniowych. Zakłada się montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby eksploatacyjne obiektu.
3) Budynek Publicznej Szkoły Podstawowej im. Świętego Jana Pawła II w Szwagrowie, Szwagrów 126A, 28-221 Osiek.
W ramach inwestycji mają zostać wymienione drzwi zewnętrzne i okna w budynku, ocieplone ściany zewnętrzne, docieplony dach sali gimnastycznej, dach składu opału oraz ocieplony strop poddasza. Założono kompleksową modernizację systemu c.o. wraz z wymianą źródła ciepła. Ponadto zakres inwestycji obejmuje wymianę opraw oświetleniowych. Zakłada się montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby eksploatacyjne obiektu.
Wynagrodzenie- 4 782 635,00 zł brutto
Ze strony zamawiającego umowę podpisały: Magdalena Marynowska – Burmistrz Miasta i Gminy Osiek oraz Hanna Rzepka – Skarbnik Miasta i Gminy Osiek, natomiast ze strony Wykonawcy KONSORCJUM FIRM: Grzegorzem Kucharkiem reprezentującym:
Firmę Usługową GER-BUD Grzegorz Kucharek , Ul. Struga 1A/6 , 29-145 Secemin, NIP 9491565502 – lider konsorcjum oraz IKOREN Sp. z o.o., Ul. Opatowska 2, 28-225 Szydłów, NIP 8661752439 – partner konsorcjum
Część 2. Termomodernizacja 3 budynków OSP:
1) Budynek OSP Pliskowola, Pliskowola 130, 28-221 Osiek.
W ramach inwestycji mają zostać wymienione brama garażowa i okna w budynku, ocieplone ściany zewnętrzne, docieplony strop poddasza i sufit podwieszony. Założono kompleksową modernizację systemu c.o. wraz z wymianą źródła ciepła. Modernizacji podlega instalacja c.w.u.. Ponadto zakres inwestycji obejmuje wymianę opraw oświetleniowych. Zakłada się montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby eksploatacyjne obiektu.
2) Budynek OSP Niekrasów 38A, 28-221 Osiek.
W ramach inwestycji mają zostać wymienione drzwi, brama garażowa i okna w budynku, ocieplone ściany zewnętrzne, wymienione pokrycie dachu na płytę warstwową i wymieniony sufit podwieszony. Założono kompleksową modernizację systemu c.o. wraz z wymianą źródła ciepła. Modernizacji podlega instalacja c.w.u.. Ponadto zakres inwestycji obejmuje wymianę opraw oświetleniowych. Zakłada się montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby eksploatacyjne obiektu.
3) Budynek OSP Długołęka , Długołęka 61B, 28-221 Osiek.
W ramach inwestycji mają zostać wymienione drzwi, brama garażowa i większość okien w budynku, ocieplone ściany zewnętrzne, wymienione pokrycie dachu na płytę warstwową i wymieniony sufit podwieszony. Założono kompleksową modernizację systemu c.o. wraz z wymianą źródła ciepła. Modernizacji podlega instalacja c.w.u.. Ponadto zakres inwestycji obejmuje wymianę opraw oświetleniowych. Zakłada się montaż instalacji fotowoltaicznej na potrzeby eksploatacyjne obiektu.
Wynagrodzenie-1 852 650,00 zł brutto
Ze strony zamawiającego umowę podpisały: Magdalena Marynowska – Burmistrz Miasta i Gminy Osiek oraz Hanna Rzepka – Skarbnik Miasta i Gminy Osiek, natomiast ze strony Wykonawcy Marcin Sałata prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: ZAKŁAD PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-REMONTOWY „ALEMAR” MARCIN SAŁATA, WOLA WIŚNIOWSKA 34, 28-200 STASZÓW.
Podpisano również umowę na „Pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego przy realizacji zadania pn. „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej na terenie Miasta i Gminy Osiek” z Panem Mariuszem Mazurem prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą: Neko Mariusz Mazur, z siedzibą w Ciszyca 81, 27-660 Koprzywnica. Wynagrodzenie 48 000,00. złotych