10-osobowa delegacja z Urzędu Miasta i Gminy Osiek pomagała w Przemyskim Centrum Pomocy Humanitarnej

W dniu 25.03. 2022 r. Burmistrz Miasta i Gminy Osiek i urzędnicy z naszego magistratu pomagali w centrum magazynowo-logistycznym w Przemyślu, które od wybuchu wojny na Ukrainie stało się wielkim centrum pomocy humanitarnej.

Nasi urzędnicy przez cały dzień pomagali w sortowaniu darów przywiezionych przez darczyńców na rzecz uchodźców z Ukrainy, a także pakowaniu i ładowaniu palet z darami do busów i TIR-ów, które następnie wyruszały do Ukrainy.

W ten sposób przedstawiciele UMiG w Osieku wsparli miasto Przemyśl w akcji pomocy humanitarnej jaka jest prowadzona w tym mieście przez ostatnie kilka tygodni.

Wolontariusze z Osieka mieli okazję spotkać się i porozmawiać z prezydentem Przemyśla Wojciechem Bakunem, który od początku wojny w Ukrainie wraz ze swoimi pracownikami ciężko pracuje, aby nieść pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Delegacja z Osieka zorganizowała swój wyjazd wspólnie z przedstawicielami Gminy Łubnice. Na miejscu tego dnia pracowała także grupa urzędników, radnych i sołtysów z Bodzentyna.

Akcja pomocy rozpoczęta została przez Urząd Miasta w Tarnobrzegu, każdego dnia dołączają do niej przedstawiciele kolejnych gmin.