78. rocznica pacyfikacji wsi Strużki

W niedzielę, 06.06. 2021 r. w Strużkach uczczono 74 ofiary niemieckiej zbrodni we wsi Strużki.

Mszę świętą w intencji pomordowanych i ich rodzin odprawił i homilię wygłosił, proboszcz parafii pw. Nawiedzenia NMP w Niekrasowie ks. kan. Stanisław Bastrzyk.

W uroczystości uczestniczyli m.in.: Burmistrz Miasta i Gminy Osiek Rafał Łysiak, starosta staszowski Józef Żółciak, członek Zarządu Powiatu w Staszowie Zbigniew Wiącek, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Heleny i Józefa Świątyńskich w Ossali, przedstawiciele Stowarzyszenia „Jędrusie” oraz Radni Rady Miejskiej w Osieku.

Po mszy świętej przed pomnikiem upamiętniającym pomordowanych podczas pacyfikacji Strużek, złożono wieńce i wiązanki kwiatów.

Zdjęcia: Jan Mazanka, Starostwo Powiatowe w Staszowie