Burmistrz Miasta i Gminy Osiek oraz Skarbnik Miasta i Gminy Osiek na spotkaniu z Ministrem Edukacji i Nauki Przemysławem Czarnkiem

01.04.2022 w Kielcach w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej Minister Czarnek spotkał się z samorządowcami i dyrektorami z woj. świętokrzyskiego. Spotkanie dotyczyło wyzwań systemu oświaty związanych z wojną na Ukrainie.

Na spotkaniu Przemysław Czarnek podkreślał, że samorządy i szkoły świetnie sobie radzą z opieką i edukacją dzieci uchodźców. Minister zachęcał do tworzenia oddziałów przygotowawczych, gdzie Ukraińcy będą uczyli się języka polskiego. Jak tłumaczył, to lepsze rozwiązanie niż przyjmowanie ich do klas ogólnodostępnych. Jednocześnie zaznaczył, że rząd nie będzie zmuszał samorządów do tworzenia oddziałów przygotowawczych, zależeć to będzie tylko od organów prowadzących szkoły.
Przemysław Czarnek dodał jednak, że szykowane są rozwiązania prawne, żeby ograniczyć przyjmowanie uczniów do klas ogólnodostępnych w przypadku, gdy oznacza to przepełnienie takiego oddziału.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Comments are closed.