Forum debaty publicznej „Młodzieżowy Sejmik Inicjatyw Lokalnych”

W dniu dzisiejszym (19.06.2024 r.) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Osieku odbyło się Forum debaty publicznej „Młodzieżowy Sejmik Inicjatyw Lokalnych” organizowane przez Fundację Aktywizacji i Rozwoju. Przybyłych uczestników przywitały Prezes Fundacja Aktywizacji i Rozwoju Natalia Borkowska i Burmistrz Miasta i Gminy Osiek Magdalena Marynowska.

Podczas wydarzenia koordynator projektu Jacek Piwowarski zaprezentował działania zrealizowane w projekcie „Młodzież w działaniu dla gminy”, natomiast moderatorzy z Pracowni Edukacji i Motywacji Jadwiga Olszowska – Urban i Bartosz Urban przedstawili diagnozę przeprowadzoną przez młodzież w 5 szkołach podstawowych w gminie Osiek.
Reprezentacje uczniów z 5 szkół zaprezentowały swoje inicjatywy w ramach konkursu „Za tysiaka będzie w gminie…. draka”. Każda z grup otrzymała 1000 zł na zrealizowanie swoich pomysłów.
Z kolei Młodzieżowa Rada Miejska w Osieku przedstawiła program swoich działań.
Na wydarzeniu nie zabrakło też warsztatów metodą WORLD CAFE.
O poczęstunek podczas dzisiejszego wydarzenia zadbało KGW Osiek.
Wydarzenie organizowane w ramach projektu „Młodzież w działaniu dla gminy”.
Program dofinansowany przez Unię Europejską.
« z 2 »

Comments are closed.