Jesienny konkurs na przepis ze zdjęciem – „Domowe przetwory w kolorach jesieni”

Logo

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłasza nowy jesienny konkurs pn. „Domowe przetwory w kolorach jesieni – konkurs na przepis ze zdjęciem”, którego celem jest dokumentacja tradycyjnych i nowoczesnych domowych sposobów utrwalania żywności oraz ich szeroka popularyzacja.

Jesień to czas robienia zapasów na zimę. W tym okresie wiele osób sięga do domowych receptur na sprawdzone przetwory. To idealny moment, aby pozyskać te przepisy i udokumentować zwyczaj robienia domowych zapasów.

„Pokażcie nam, jak przygotowujecie się do zimy! Czy robicie przetwory, a może suszonki czy soki? Jaki jest wasz sposób, żeby zachować ten niepowtarzalny smak owoców, warzyw i ziół? Podzielcie się z nami swoimi przepisami na dżemy, marmolady, kompoty, pikle czy soki. Zaprezentujcie nam szczyt listy przebojów swojej słoikowej półki z przetworami. Opowiedzcie nam o swoich rodzinnych tradycjach” – zachęca Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

„Wszystkie przetwory mile widziane! Szczególnie ciekawi nas, czy korzystacie z darów lasu i łąki (jak na przykład: jarzębina, głóg, żurawina, borówki, czarny bez, kalina, pigwa, orzechy, arcydzięgiel, jeżyny, róża itp.)” – dodano w komunikacie Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi.

Konkurs jest skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich, sadowników, gospodarstw domowych, społeczności lokalnych, obszarów wiejskich – Gminnych Ośrodków Kultury, Regionalnych Ośrodków Kultury, lokalnych klubów i świetlic, szkół rolniczych i gastronomicznych.

Logo1

Comments are closed.