Program „ZAKORZENIONE” – dla sołtysek i członkiń KGW

Zakorzenione to program edukacyjny skierowany do sołtysek i członkiń Kół Gospodyń Wiejskich, które mają pomysły na działania na rzecz środowiska w swoich miejscowościach.

Założeniem programu jest wspieranie inicjatyw, które angażują lokalną społeczność w podejmowanie przedsięwzięć na rzecz przyrody i środowiska. Nabór na projekty trwa do 2 lipca 2023 roku.
W Programie:
– wsparcie merytoryczne i eksperckie – spotkania online i na żywo m.in. 6 webinarów, 6 spotkań ze specjalistami
– indywidualne konsultacje projektów działań
– nawiązanie kontaktów z innymi liderkami i liderami, którzy działają w różnych regionach Polski – 3 spotkania regionalne
– spotkania sieciujące liderki i organizacje – 2 szkolenia ogólnopolskie
– doradztwo w zakresie budowania materiałów edukacyjnych
– dostęp do materiałów szkoleniowych
– wsparcie w działaniach promocyjnych
– możliwość ubiegania się o wsparcie finansowe na działania w wysokości do 3000 zł.
Ten program jest dla Ciebie, jeśli:
– jesteś liderką – sołtyską lub członkinią Koła Gospodyń Wiejskich
mieszkasz na terenie województw: podlaskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, Kaszub lub wschodniej części Mazowsza
– działasz lub chcesz rozpocząć działania na rzecz środowiska naturalnego w swojej okolicy.