Uroczystość wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”

W dniu 21 listopada 2019r na Sali Narad Urzędu Miasta i Gminy w Osieku o godz. 14.00 odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

Uroczystość rozpoczęła Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Osieku Pani Beata Skowron powitaniem Jubilatów obchodzących Złote Gody, jak również zaproszonych gości.
Uroczystej dekoracji przyznanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” dokonał Pan Rafał Łysiak Burmistrz Miasta i Gminy Osiek, następującym parom małżeńskim:
– Mariannie i Henrykowi Serafin z Suchowoli,
– Krystynie i Henrykowi Bała z Suchowoli,
– Mieczysławie i Tadeuszowi Kowalik z Osieka,
– Mariannie i Marianowi Pargieła z Suchowoli,
– Janinie i Edwardowi Serwan z Osieka.
Jubilaci otrzymali pamiątkowe dokumenty, które w imieniu Wojewody Świętokrzyskiego wręczył Pan Marek Strzała Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, a w imieniu Starosty Staszowskiego pamiątkowe dokumenty, kwiaty oraz upominki przekazali Pan Leszek Guzal Wicestarosta Powiatu Staszowskiego i Pan Zbigniew Wiącek Radny Powiatu Staszowskiego.
Na uroczystość przyszły dzieci, wnuki i przyjaciele. Nie obyło się bez życzeń, toastów, wspomnień i wzruszeń. Wszystkie pary odśpiewały „Sto lat”. Po części oficjalnej zaproszeni goście oraz rodziny Jubilatów skosztowali słodkości przygotowane specjalnie na tę okazję.

Comments are closed.