Uroczystość z okazji 100-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Ossali oraz gminne obchody Dnia Strażaka

23. lipca w Ossali odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Ossali oraz gminne obchody Dnia Strażaka.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej, którą odprawił proboszcz parafii pw. Nawiedzenia NMP w Niekrasowie ks. dr Mariusz Sobina.

Po mszy świętej odbyła się część oficjalna uroczystości. Zgromadzonych gości powitał Mirosław Żugaj, Skarbnik OSP Ossala.

Podczas uroczystości druh Tadeusz Szady z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tursku Wielkim otrzymał najwyższe strażackie odznaczenie, czyli Medal Honorowy im. Bolesława Chomicza. Ponadto, sztandar jednostki w Ossali został udekorowany Złotym Znakiem Związku OSP, a kilkanaście osób otrzymało złote, srebrne i brązowe medale „Zasłużony dla pożarnictwa”.

Nastąpiło również uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej, którego dokonali Wiceminister Sportu i Turystyki Anna Krupka, Burmistrz Miasta i Gminy Osiek Rafał Łysiak, Naczelnik OSP Ossala Marek Durma oraz Prezes OSP Ossala Józef Kwiatkowski.

Okolicznościowe przemówienia wygłosili: Anna Krupka – Wiceminister Sportu i Turystyki, Rafał Łysiak – Burmistrz Miasta i Gminy Osiek, Józef Żółciak – Starosta Staszowski, st. bryg. Grzegorz Rajca – Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz Wiesław Woszczyna – wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kielcach.

Uroczystość zakończyła się złożeniem raportu o zakończeniu uroczystości.

Po tej części wszyscy obecni zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany w siedzibie OSP Ossala, a uroczystość zakończyła zabawa taneczna trwająca do późnych godzin nocnych. 

Comments are closed.