Uroczystości upamiętniające 81. rocznicę Bitwy o Osiek

W dniu 11.09. 2020 r. odbyły się uroczystości upamiętniające 81. rocznicę Bitwy o Osiek

Z uwagi na panującą pandemię w tym roku uroczystości były o wiele skromniejsze niż w latach poprzednich. Jednak, jak co roku, uczczenie poległych żołnierzy i mieszkańców w Bitwie o Osiek było dla władz i społeczności Osieka bardzo ważne.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele św. Stanisława Męczennika w Osieku, którą celebrował ks. Jan Kania.

We mszy udział wzięli: Poczet sztandarowy Zespołu Szkół im. Jana Pawła II wraz z przedstawicielami klas, dyrekcją i nauczycielami, przedstawiciele władz Miasta i Gminy Osiek oraz Przedstawiciele Koła ZBOWiD w Osieku.

Kolejną częścią uroczystości było oddanie hołdu, złożenie wieńców i zapalenie zniczy przed Pomnikiem Poległych Żołnierzy.

Wieńce złożyły delegacje:

– władz Miasta i Gminy Osiek – burmistrz Miasta i Gminy Osiek, Rafał Łysiak i sekretarz Miasta i Gminy Osiek, Dorota Skotarek,

– Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Osieku – dyrektor Małgorzata Kunowska i wicedyrektor Ewelina Świątkiewicz-Maj

– Przedstawicieli Koła ZBOWiD w Osieku – Pani Marianna Labarzewska, Pani Filomena Suliborska i Pani Regina Król.

Uzupełnieniem obchodów upamiętniających 81. rocznicę Bitwy o Osiek w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Osieku była szkolna audycja radiowa poświęcona wydarzeniom II wojny światowej z wykorzystaniem radiowęzła.

Comments are closed.