Uroczystości upamiętniające 82. rocznicę Bitwy o Osiek.

W dniu dzisiejszym odbyły się uroczystości upamiętniające 82. rocznicę Bitwy o Osiek.

Jak co roku, uczczenie poległych żołnierzy i mieszkańców w Bitwie o Osiek było dla władz i społeczności Osieka bardzo ważne.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele św. Stanisława Męczennika w Osieku, którą celebrował proboszcz parafii Osiek, ks. kan. Paweł Bielecki.

We mszy udział wzięli: Poczet sztandarowy Zespołu Szkół im. Jana Pawła II wraz z przedstawicielami klas, dyrekcją i nauczycielami, przedstawiciele władz Miasta i Gminy Osiek oraz Przedstawiciele Koła Związku Kombatantów RP i BWP w Osieku. Po mszy głos zabrała Prezes Koła Związku Kombatantów RP i BWP w Osieku, Pani Marianna Labarzewska, która podziękowała zgromadzonym za pamięć i oddanie hołdu poległym w Bitwie o Osiek.

Kolejną częścią uroczystości było złożenie wieńców i zapalenie zniczy przed Pomnikiem Poległych Żołnierzy.

Wieńce złożyli:

Prezes Koła Związku Kombatantów RP i BWP w Osieku – Pani Marianna Labarzewska.

władze Miasta i Gminy Osiek – burmistrz Miasta i Gminy Osiek, Rafał Łysiak i sekretarz Miasta i Gminy Osiek, Dorota Skotarek,

Przedstawiciele Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Osieku – dyrektor Małgorzata Kunowska wraz z uczniami.