Uroczystości w Bukowej

To był ważny dzień dla Bukowej. Dziś w Bukowej potrójne święto: 20-lecie stowarzyszenia Bukowianie, 95-lecie OSP Bukowa i Dzień Dziecka.
Uroczystość poprowadzili wspólnie sołtyska wsi Bukowa a zarazem członkini stowarzyszenia „Bukowianie” Małgorzata Staszewska, radna Jolanta Bryła i naczelnik OSP Bukowa Zygmunt Stępień.

Przybliżono zgromadzonym gościom rys historyczny zarówno stowarzyszenia, jak i OSP, przypomniano o ważnych wydarzeniach, działaniach, projektach i sukcesach obu organizacji.
Spośród zaproszonych gości głos zabrali: prezes Stowarzyszenia „Bukowianie” Józef Bednarczyk, radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Swajda, starosta staszowski Romuald Zgrzywa, radny powiatowy Zbigniew Wiącek, Burmistrz Miasta i Gminy Osiek Magdalena Marynowska, Komendant Powiatowego PSP w Staszowie Rafał Gajewicz, Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP w Osieku i radny powiatowy Tomasz Mysłek i prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego OSP w Osieku Henryk Stawiarz. Nie zabrakło życzeń i okolicznościowych prezentów składanych na ręce prezesów obu świętujących organizacji: Józefa Bednarczyka i Jana Kubika.
Uroczystość uświetniły muzyczne występy Gabrieli Ciepieli, uczennicy ZS w Osieku i kapeli Jana Stępnia a poczęstunek dla gości i mieszkańców Bukowej przygotowało KGW Bukowianki.
Natomiast najmłodsi uczestnicy mogli do woli korzystać z dmuchanych zjeżdżalni, częstować się popcornem i innymi przysmakami.

Dzisiejszy dzień w Bukowej doskonale pokazał jak zżytą społecznością są bukowianie i jak ważne dla nich są lokalne historia i dziedzictwo.

« z 3 »

Comments are closed.