Bezpłatne badania profilaktyczne dla dzieci w Osieku. Jak się zapisać?

Do OSIEKA przyjedzie specjalne, mobilny gabinet lekarski Fundacji Ronalda McDonalda. W ramach akcji „Stop nowotworom u dzieci” badani będą najmłodsi mieszkańcy miasta.

Mobilny gabinet lekarski stanie przed budynkiem M-GSPZOZ w OSIEKU w czwartek 28 października 2021r. Inicjatorami akcji są kierownik M-GSPZOZ w Osieku, burmistrz Miasta i Gminy Osiek.

Badania USG będą prowadzone u dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Ich celem jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Nowa formuła programu oznacza skupienie się na badaniach USG jamy brzusznej w kierunku zmian nowotworowych oraz wrodzonych wad nerek i dróg moczowych. Wczesna diagnoza pozwala na szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia zachowawczego lub chirurgicznego. Zapobiega to rozwojowi przewlekłej, a nawet schyłkowej niewydolności nerek, wymagającej stosowania dializ lub przeszczepienia nerki. Przekonali się o tym w rodzice małych pacjentów w całej Polsce, u których na czas wykryto choroby.

Badania są realizowane według standardów medycznych określonych przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy radiologów. Ambulans Fundacji to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się poczekalni rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. Czas potrzebny na badanie to około 15 minut. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie. W przeprowadzeniu całej akcji pomagać będą jako wolontariusze pracownicy M-GSPZOZ w Osieku.

 

Bezpłatne badania profilaktyczne dla dzieci w Osieku2

Rodzice mogą być obecni przy badaniu, nawet trzymać dziecko na kolanach, muszą jednak pamiętać o zachowaniu reżimy sanitarnego.

Zapisy dzieci prowadzone będą w środę i czwartek, 13 i 14 PAŻDZIERNIKA, w godzinach od 9 do 14 pod numerem telefonu: 514 095 859 Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy.

Liczba miejsc jest ograniczona

Informacje o badaniach mogą Państwo znaleźć na stronie Fundacji Ronalda McDonalda: https://www.frm.org.pl/pl/co-robimy/co-robimy-ambulans-fundacji

Zapraszamy do obejrzenia wykładu NIE nowotworom u dzieci – Rodzicu dostrzeż objawy naszych wolontariuszek lekarek Aleksandry Kledyńskiej i Alicji Baskiej.

Projekt Fundacji Ronalda McDonalda oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland

https://www.youtube.com/watch?v=_O8zI86IOI4&t=293s

Plakat3-Badania-NIE-2021-Osiek-1

Comments are closed.