Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W dniu 30. marca 2023 roku w Urzędzie Miasta i Gminy w Osieku zostały przeprowadzone eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. W eliminacjach wzięło udział 16 w trzech grupach wiekowych. Komisja w składzie:

st. kpt. Michał Żal – przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Staszowie – Przewodniczący Komisji,

Henryk Stawiarz – Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Osieku – Członek Komisji,

Tomasz Mysłek – Komendant Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Osieku – Członek Komisji

po dokonaniu oceny prac pisemnych wyłoniła zwycięzców eliminacji.

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I-IV)

1. Anna Reczko – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pliskowoli;
  2. Nikola Macias – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pliskowoli;
  3. Jakub Adamczyk – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Suchowoli

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy V-VIII)

1. Ilona Glica – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Heleny i Józefa Świątyńskich w Ossali;
  2. Piotr Mróz – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pliskowoli;
  3. Filip Meszek – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Suchowoli

III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe)

1. Zuzanna Borkowska – Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Osieku
  2. Magdalena Topór – Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Osieku

Anna Reczko, Ilona Glica i Zuzanna Borowska zostały zakwalifikowane do eliminacji powiatowych.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Osiek – Pana Rafała Łysiaka.