Komputery dla uczniów z projektu „Zdalna Szkoła”

Obrazek

Gmina Osiek pozyskała dofinansowanie w wysokości 59 988,00 zł w ramach projektu „Zdalna szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020”.

Za otrzymane środki zakupiono 29 laptopów i 14 tabletów.

Jak podaje burmistrz Miasta i Gminy Osiek Rafał Łysiak, sprzęt komputerowy już został przekazany do szkół z terenu Gminy Osiek.

– Laptopy i tablety powinny trafić jako wsparcie techniczne nauki zdalnej do dzieci z terenu gminy, które najbardziej tej pomocy potrzebują. Po ustaniu okresu użyczenia sprzęt trafi do pracowni informatycznych w szkołach na terenie gminy. – dodaje burmistrz

Burmistrz kieruje również podziękowania w stronę Ministerstwa Cyfryzacji za wsparcie finansowe, które umożliwiło zakup sprzętu komputerowego, co ułatwi zdalne nauczanie w trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii.

Obrazek

 

Comments are closed.