„Niepodległa do hymnu” – zapraszamy do śpiewania Mazurka Dąbrowskiego 11. listopada w samo południe

logo

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkich chcących świętować odzyskanie niepodległości do udziału w akcji „Niepodległa do hymnu” i zaśpiewania Mazurka Dąbrowskiego 11. listopada w samo południe. Pamiętając o zasadach  bezpieczeństwa i dystansu społecznego, uczcijmy wspólnie Narodowe Święto Niepodległości.

W tym roku akcja „Niepodległa do hymnu” po raz kolejny będzie jednym z pierwszoplanowych sposobów łączenia Polek i Polaków, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, przy wspólnym świętowaniu odzyskania niepodległości. W trudnym dla wszystkich czasie pandemii nie zawsze możemy spotkać się razem, a śpiewanie w większym gronie może okazać się niemożliwe. Nie oznacza to jednak, że tegoroczny 11 listopada nie zabrzmi dźwiękami Mazurka Dąbrowskiego. Zachęcamy, by nawet w domu w samo południe przypomnieć sobie o sukcesie, jakim było odzyskanie niepodległości w 1918 roku i w sposób symboliczny wspólnie świętować – wystarczy włączenie wybranego radia lub telewizji i zaśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

 

Zachęcamy również do skorzystania z przygotowanych przez Biuro Programu „Niepodległa” materiałów:

Słowa Hymnu Państwowego –

dokument do pobraniaSłowa Hymnu Państwowego

Nuty Hymnu rozpisane na głos –

dokument do pobraniaNuty Hymnu rozpisane na głos

Nuty Hymnu rozpisane na fortepian –

dokument do pobraniaNuty Hymnu rozpisane na fortepian

Comments are closed.