Nowy sprzęt dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku

W dniu 06.08.2019 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyło się przekazanie centrali alarmowej dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku. Przekazania sprzętu dokonała Wojewoda Świętokrzyska – Pani Agata Wojtyszek na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Osiek Rafała Łysiaka oraz Członka Zarządu OSP Osiek dh Norberta Strojnowskiego.

Stacja obiektowa DSP-52BS, bo o niej mowa, to nowoczesna centrala do zdalnego (radiowego) uruchamiania syren alarmowych. Sprzęt ten, wraz z dedykowanym terminalem komórkowym DTG-53 umożliwi szybsze alarmowanie o zdarzeniach jednostki OSP Osiek za pomocą sygnału akustycznego oraz wiadomości SMS. Atutem tego systemu jest także możliwość wykorzystania do wczesnego ostrzegania ludności o zagrożeniach (np. atak chemiczny).

zdjęcia – Urząd Wojewódzki w Kielcach.

Comments are closed.