Oficjalne otwarcie pracowni w ramach Programu Laboratoria Przyszłości w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Osieku

W dniu dzisiejszym w Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Osieku odbyło się oficjalne otwarcie pracowni, które powstały w ramach rządowego Programu Laboratoria Przyszłości. Szkoła otrzymała na ten cel 71 000 zł.

Dzięki środkom z Programu Laboratoria Przyszłości udało się stworzyć trzy bardzo dobrze wyposażone pracownie. Powstała pracownia robotyki, kulinarna oraz do pracy z dziećmi wymagającymi pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
W otwarciu uczestniczyła Sekretarz Stanu, Wiceminister Sportu i Turystyki Anna Krupka, Burmistrz Miasta i Gminy Osiek Rafał Łysiak, Skarbnik Miasta i Gminy Osiek Hanna Rzepka, Sekretarz Miasta i Gminy Osiek Dorota Skotarek, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Osieku Edward Kiciński oraz członkowie tejże Komisji Adam Burczy i Stanisław Jońca, a także przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Duda i zastępca Małgorzata Jazgara
Dyrektor Zespołu Szkół Małgorzata Kunowska przywitała zaproszonych gości i pozostałych zgromadzonych, po czym zaprosiła do obejrzenia sal i zapoznania się z ich wyposażeniem. W czasie spotkania uczniowie mieli okazję zaprezentować zakupiony sprzęt.
„To ważny projekt, dzięki któremu uczniowie będą mogli korzystać z nowoczesnego wyposażenia i w sposób znaczący poszerzą swoją wiedzę i umiejętności praktyczne – powiedziała minister Anna Krupka.
Burmistrz Osieka Rafał Łysiak zaznaczył, że takie miejsce jak Laboratorium Przyszłości to szansa dla dzieci i młodzieży, to dostęp do nowoczesnego sprzętu i większe możliwości na przyszłość.
Uczniowie nie kryli zadowolenia ze swych nowych pracowni. Mówili, że cieszy ich nowe wyposażenie m.in. drukarka 3D, drony, minikomputery, roboty oraz nowoczesne oprogramowanie.
Z kolei w pracowni kulinarnej mają pełne wyposażenie do przygotowywania potraw oraz wypieków.
Natomiast w pracowni specjalistycznej oprócz terapii psychologiczno-pedagogicznych prowadzone są także zajęcia wyrównawcze oraz konsultacje z logopedą.

Comments are closed.