Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.

Od 1 stycznia najmniejsi przedsiÄ™biorcy – pÅ‚atnicy VAT, zatrudniajÄ…cy do 10 osób, o obrotach nieprzekraczajÄ…cych 2 mln euro rocznie (także prowadzÄ…cy jednoosobowe dziaÅ‚alnoÅ›ci gospodarcze) – najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszÄ… wysÅ‚ać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyÅ‚a siÄ™ wyÅ‚Ä…cznie elektronicznie.

Z Profilem Zaufanym na pewno Ci siÄ™ uda.

JPK_VAT to zestaw informacji o operacjach gospodarczych przedsiębiorcy za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej. Dane pobierane są bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych przedsiębiorstwa. JPK posiada określony układ i format (schemat xml), który ułatwia jego przetwarzanie.

Do prawidłowego złożenia i wysłania Jednolitego Pliku Kontrolnego potrzebny jest certyfikat kwalifikowany lub Profil Zaufany (eGO). JPK trzeba też uwierzytelnić.

Więcej o JPK – TUTAJ.

Mikroprzedsiębiorcy, którzy nie chcą mieć problemów z przesłaniem JPK_VAT, już dziś powinni bezpłatnie założyć Profil Zaufany. To proste!

Załóż Profil Zaufany już dziś!

Jeżeli przedsiębiorcy już teraz założą Profil Zaufany będą dobrze przygotowani do wysyłki pierwszego JPK_VAT. Profil Zaufany da im gwarancję łatwego, szybkiego i bezpiecznego wysłania pliku JPK_VAT.

Jak to zrobić?

Profil Zaufany można założyć na dwa sposoby:

  1. Przez internet za pośrednictwem bankowości elektronicznej

W tej opcji Profil Zaufany można założyć i potwierdzić w pełni online, 24h/7 dni w tygodniu. Warunek? Posiadanie konta w tych bankach: PKO Bank Polski SA, Bank Zachodni WBK, Bank Pekao, mBank, ING Bank Śląski, Millennium Bank lub konto na platformie Envelo.

Za pomocÄ… konta bankowego szybko i bezpiecznie można zaÅ‚ożyć i potwierdzić Profil Zaufany. Chodzi o to, że dane w banku sÄ… wiarygodne (zostaÅ‚y uwierzytelnione podczas zakÅ‚adania konta). Dlatego każdy – w tym przedsiÄ™biorca – kto zdecyduje siÄ™ na ten sposób zaÅ‚ożenia Profilu Zaufanego, nie musi już potwierdzać ich osobiÅ›cie w urzÄ™dzie.

Krok 1: Wypełnij formularz o założenie Profilu Zaufanego w systemie bankowości elektronicznej.

Krok 2: Operację potwierdź bankowym kodem autoryzacyjnym. Na adres mailowy otrzymasz potwierdzenie założenia Profilu Zaufanego.

  1. Przez internet potwierdzajÄ…c go w Punkcie PotwierdzajÄ…cym

Krok 1: Wejdź na stronę www.pz.gov.pl.

Krok 2: Wybierz możliwość założenia Profilu Zaufanego z potwierdzeniem w Punkcie Potwierdzającym.

Krok 3: Wypełnij w internecie wniosek o założenie Profilu Zaufanego

Krok 4: Po założeniu Profilu w internecie należy odwiedzić Punkt Potwierdzający. Jest na to 14 dni od złożenia wniosku. Na stronie www.pz.gov sprawdź, gdzie znajduje się najbliższy Punkt Potwierdzający.

W całej Polsce funkcjonuje prawie 1500 takich Punktów. To m.in. urzędy skarbowe, inspektoraty ZUS, banki, urzędy miejskie, czy wojewódzkie.

PeÅ‚na lista punktów potwierdzajÄ…cych – TUTAJ.

Do czego jeszcze przydaje siÄ™ Profil Zaufany?

Dzięki Profilowi Zaufanemu można m.in.:

  • SkÅ‚adać i sprawdzać dokumenty rozliczeniowe w ZUS i US
  • ZÅ‚ożyć wniosek o rejestracjÄ™ dziaÅ‚alnoÅ›ci gospodarczej
  • ZgÅ‚osić utratę dokumentu tożsamoÅ›ci
  • WystÄ…pić o EuropejskÄ… KartÄ™ Ubezpieczenia Zdrowotnego
  • ZaÅ‚atwić sprawy urzÄ™dowe dla swojej rodziny: becikowe, Å›wiadczenia rodzicielskie, Karta Dużej Rodziny, Åšwiadczenie o Funduszu Alimentacyjnym
  • Uzyskać odpis aktu stanu cywilnego
  • DziesiÄ…tki innych spraw.

Dlatego: przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!

Więcej informacji na stronie www.pz.gov.pl

załóż Profil Zaufany

Comments are closed.