Radio Kielce z wizytą w Osieku

21.08. 2019 Radio Kielce odwiedziło Osiek. Wizyta odbyła się w ramach programu „Letni raport dnia”. Podczas dwugodzinnej audycji nadawanej na żywo z osieckiego rynku, słuchacze radia Kielce mieli możliwość poznać bliżej nasze miasto.

W audycji udział wzięli: Burmistrz Miasta i Gminy Osiek – Pan Rafał Łysiak, Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury – Pani Justyna Mikus, Prezes Stowarzyszenia „Osieczanie” i Moderator Dyskusyjnych Klubów Książki – Pani Katarzyna Kunowska, Przedstawicielka Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Pliskowola – Pani Magdalena Bojarska.

Pan Burmistrz Rafał Łysiak opowiedział o bogatej historii naszego miasta, powiedział o planowanych inwestycjach w Osieku, przedstawił atuty turystyczne i krajoznawcze naszej gminy, zaprosił również na inscenizację Bitwy o Osiek, która odbędzie się 28. września o godz.13.00. Inscenizacja upamiętni bitwę z 11. września 1939 r. i 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Pani dyrektor MGOK Justyna Mikus opowiedziała o ofercie kulturalnej, jaki oferuje Dom Kultury, pani prezes Stowarzyszenia „Osieczanie” i moderator Dyskusyjnych Klubów Książki, pani Katarzyna Kunowska opowiedziała o projektach stowarzyszenia skierowanych dla lokalnej społeczności i o działalności dwóch Dyskusyjnych Klubów Książki, pani Magdalena Bojarska ze Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Pliskowola mówiła o działalności stowarzyszenia w roku bieżącym i planach na przyszłość.

Comments are closed.