Złote Gody

Złote Gody

„Prawdziwie kochasz wtedy,

kiedy nie wiesz dlaczego.”

Lew Tołstoj

W dniu 19 listopada 2021 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się podniosła uroczystość obchodów 50-lecia pożycia małżeńskiego 11 par z terenu gminy Osiek.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 14 Mszą Świętą celebrowaną przez księdza proboszcza Pawła Bieleckiego w Kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Osieku w intencji szanownych Jubilatów.

Po mszy świętej Jubilaci udali się do Miejsko-Gminnego Osrodka Kultury, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości. Uczestniczyli w niej Jubilaci, którzy wyrazili zgodę na uczestnictwo w obchodach.

Medal „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” stanowi wyróżnienie dla osób, które przeżyły ze sobą 50 lat w jednym związku małżeńskim i jest przyznawany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Wojewody.

W zaszczytnym gronie Dostojnych Jubilatów, uchonorowanych odznaczeniem znależli się;

1. Maria i Stanisław Okoń z Długołęki,

2. Maria i Józef Jońca z Niekrasowa,

3. Grażyna i Marian Dziewiątak z Osieka,

4. Maria i Stanisław Dyl z Długołeki,

5. Łucja i Jerzy Waszyńscy z Osieka,

6. Stanisław i Stanisława Zawada z Suchowoli,

7. Maria i Tadeusz Anioł z Turska Wielkiego,

8. Regina i Marian Dąchór z Suchowoli,

9. Maria i Józef Strojnowscy ze Sworonia,

10. Maria i Ryszard Kos z Trzcianki,

11. Zofia i Marian Kosiór z Osieka.

Niestety stan zdrowia nie pozwolił wszystkim Jubilatom na przybycie, w uroczystości udział wzięło 5 par małżeńskich. Pozostałe uchonorowane pary małżeńskie odbiorą swoje medale osobiście w Urzędzie Stanu Cywilnego w Osieku.

Wszystkich przybyłych gości powitała Zastępca Kierownika USC Beata Skowron. W trakcie uroczystości pary odnowiły przyżeczenie małżeńskie złożone 50 lat temu. Podziękowały sobie, za wspólnie spędzone lata, za okazaną miłość i opiekę.

Burmistrz Miasta i Gminy Rafał Łysiak skierował wiele słów uznania w kierunku Jubilatów. Podziękował wyróżnionym parom za wszystko czego dokonali w życiu: za piękną przykładną miłość, ofiarność, zrozumienie wielkich celów małżeństwa, dobre wychowanie dzieci, za przykład życia dla następnych pokoleń.

Kolejnym etapem spotkania była dekoracja przybyłych par przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” dokonana przez Burmistrza Miasta i Gminy Osiek Rafała Łysiaka. Listy gratulacyjne, kwiaty oraz okolicznościowe upominki przekazali: Przewodniczący Rady Miejskiej w Osieku Arkadiusz Matusak i Sekretarz Miasta i Gminy w Osieku Dorota Skotarek.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Osieku skierował do Jubilatów słowa uznania i podziękowania za godne i przykładne życie małżeńskie. Nastepnie Sekretarz Miasta i Gminy Dorota Skotarek odczytała list gratulacyjny od Starosty Staszowskiego Józefa Żółciaka i Członka Zarządu Powiatu Zbigniewa Wiącka pogratulowali uhonorownym małżeństwom dotrzymania danej sobie 50 lat temu przysięgi małżeńskiej. Podziękowali za umiejetność łączenia trudu codziennych obowiązków z życiem rodzinnym, życzyli długich lat w zdrowiu i wszelkiego dobra.

Dalsze życzenia i gratulacje składane były już przy lampce szampana i słodkościach przygotowanych specjalnie na tą okazję.

Całość uroczystości umilił występ młodzieży przygotowany przez instruktora muzyki z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Osieku Pawła Łacha.

Wszystkim Jubilatom z okazji tak pięknego jubileuszu małżeństwa, składamy serdeczne życzenia zdrowia i szczęścia. Niech łączące Was uczucie dodaje Wam siły i wytrwałości na dalsze wspólne lata .

PS Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy okazali swoją pomoc przy zorganizowaniu tej wyjątkowej uroczystości Złotych Godów.

Comments are closed.