Osiek na starych fotografiach

Projekt „Osiek na starych fotografiach” Stowarzyszenia Osieczanie.
Partner projektu: Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej
Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta i Gminy Osiek

W 2020 r. przypada 1000-lecie Osieka. Z tej okazji Stowarzyszenie „Osieczanie” wyda pamiątkowy album „Osiek na starych fotografiach”.
Będzie to album ze zdjęciami pokazujący jak wyglądał w przeszłości Osiek. Będzie to pamiątka dla wszystkich mieszkańców, ale też wspaniałe świadectwo historyczne dla przyszłych pokoleń. Bohaterami albumu będą nie tylko miejsca, ale też ludzie, którzy w Osieku zamieszkiwali czy wciąż zamieszkują. Współcześni mieszkańcy Osieka zobaczą jak wyglądało zwykłe życie mieszkańców dawnego Osieka, ale też jak obchodzono w przeszłości różne święta i uroczystości w Osieku (święta narodowe, religijne, rodzinne itd.)
Stowarzyszenie „Osieczanie” rozpoczęło właśnie zbieranie zdjęć do albumu. Wszyscy mieszkańcy, którzy posiadają ciekawe zdjęcia Osieka sprzed lat, mogą je użyczać. Zdjęcia zostaną zeskanowane i oddane mieszkańcom.
Uroczysta premiera albumu zaplanowana jest na 17. maja 2020 roku.

Comments are closed.