Piłkarskie Przedszkole MKS Piast Osiek

We wrześniu 2018 roku w klubie MKP Piast Osiek rozpoczęto rekrutację do drużyny Piłkarskie Przedszkole. Już w październiku odbył się pierwszy trening z najmłodszymi zawodnikami. Dzięki zaangażowaniu przedstawicieli Klubu w grudniu 2018 roku zorganizowano Sylwestrowy Festiwal Piłki Nożnej, w której nas Skrzaci (kategoria wiekowa Przedszkolaków w nazewnictwie PZPN) rozegrali mecze z rówieśnikami z Tarnobrzega i Połańca. Zgodnie z wymogami PZPN bez względu na wyniki meczów wszyscy zawodnicy za swoją znakomitą postawę sportową, wolę walki, piękne parady bramkarskie i strzelone gole zostali nagrodzeni medalami a zespół otrzymał puchar.

Dzięki systematycznym treningom młodzi piłkarze robią stałe i duże postępy, co widać podczas rozgrywanych meczów towarzyskich, między innymi z drużynami z Rytwian czy Połańca. W maju 2019 roku nasza drużyna dostała zaproszenie na Majowy Festiwal Piłkarski w Połańcu, który odbywał się na Stadionie MKS Czarni Połaniec. Drużyna z Osieka spotkała się na murawie z zespołami z Połańca, Rytwian, Buska-Zdroju, Mielca, Gawłuszowic i Tarnobrzega. Na zakończenie Festiwalu wszyscy zawodnicy zostali udekorowani medalami a drużyny nagrodzone upominkami.

Trening drużyny prowadzony jest w formie zabaw i gier ruchowych. Na zajęciach rozwijana i kształtowana jest wszechstronna sprawność (nie tylko gry i zabawy z piłką) w celu stworzenia bogatej bazy ruchowej „skarbu ruchowego”. Ogromną uwagę przykłada się do ćwiczeń koordynacji ruchowej, która jest fundamentem dla rozwoju elementów technicznych w kolejnych latach szkolenia. Dzięki zajęciom sportowym dzieci uczą się systematyczności, odpowiedzialności, współpracy w grupie, uczą się również jak radzić sobie z porażkami i niepowodzeniami, które dzięki pracy i zaangażowaniu można pokonać.

Trenerem Piłkarskiego Przedszkola MKS Piast Osiek jest Pan Łukasz Kiciński.

Zajęcia piłkarskie drużyny Piłkarskie Przedszkole MKS Piast Osiek odbywają się w każdą środę i piątek o godzinie 16.00 na obiektach sportowych Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Osieku (na Hali Sportowej i Orliku).

Poniżej aktualny skład drużyny Piłkarskie Przedszkole MKS Piast Osiek:

Drzymalski Kamil, Glica Oliwier, Jazgara Antek, Jendrycha Kacper, Jendrycha Mateusz, Juma Piotrek, Kiciński Wojtek, Mikus Filip, Sroczyński Nikodem, Woś Bartek, Wyrzykowski Wiktor.

Comments are closed.